Perşembe, Kasım 30, 2023
Ana SayfaSiyasetHüda Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu, Erbil'de Mesut Barzani ile Görüştü

Hüda Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu, Erbil’de Mesut Barzani ile Görüştü

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Kürdistan Demokratik Partisi (KDP) Genel Başkanı Mesud Barzani ile Erbil’de bir araya geldi. HÜDA PAR’dan yapılan açıklamada, “Görüşmede, Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri ile 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yürütülen çalışmalar ele alındı… HÜDA PAR ve KDP arasındaki ilişkilerin gelecekte daha da geliştirilmesi konusunda ortak mutabakata varıldı” denildi.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, KDP Genel Başkanı Mesud Barzani ile Erbil’de görüştü. HÜDA PAR’dan yazılı açıklama şöyle:

“Görüşmede, Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri ile 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yürütülen çalışmalar ele alındı. Gerek Türkiye’de gerekse Irak’ta mevcut siyasi durum üzerinde karşılıkla fikir alışverişinde bulunulan görüşmede, HÜDA PAR ve KDP arasındaki ilişkilerin gelecekte daha da geliştirilmesi konusunda ortak mutabakata varıldı.”

Kaynak: ANKA / Güncel
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler